Тук че намерите различни видове черноморски риби.

Риба меч

Кандидатът на биологическите науки Владими Коркош, който е извършвал многократни гмуркания в дълбочините на Черно море, предупреди, че при определени хидрологични условия в него може да навлезе риба-меч. Този морски обитател дължи името се на силно удължената горна челюст, използвана като оръжие при нападение или самозащита. Коркош подчерта, че рибата-меч е особено опасна, ако е ранена.
Черноморски риби

Морски дявол

На дължина морските дяволи достигат от 20 cm до над един метър, при тегло до 45 кг. Цветът им варира от тъмно сив до тъмнокафяв. Имат огромни глави и големи усти с наклонени навътре зъби. Поради това, че притежават тънки и гъвкави кости, морските дяволи са в състояние да разтегнат и двете си челюсти заедно със стомаха до огромни размери, което позволява да погълнат плячка до два пъти по-голяма от тази на тялото им.
Черноморски риби

Зарган

Зарганът, наричан също и морска бекаса, е морска, стадна риба със силно източено и издължено тяло, наподобяващо змия, и сребриста окраска. Среща се в устията на реки и в дълбоките води на Атлантическия океан, Средиземно море, Карибско море, Балтийско море както и в Черно море. Живее на дълбочина до 20 m. Челюстите са силно издължени напред и приличат на човка. По цялата дължина на устата могат да се забележат ситните ѝ но остри зъби. Расте бързо.  Зарганът яде предимно малки риби и насекоми, попаднали във водата. Предпочитана за него храна е дребният сафрид и хамсия. Черноморският зарган е с дължина около 35 – 55 cm. Този, растящ в Средиземно море или Атлантическия океан, е значително по-едър и достига размери от порядъка на 75 cm. На тегло достига 700 g, в редки случаи и повече.

Морска лястовица

Достига максимална дължина 75 cm, но обикновено е около 30 cm. Максимално тегло – 5,5 kg. Тялото е конично, главата е напълно покрита с костни плочки. Трите долни лъча на гръдните перки са свободни, като не са свързани с мембраната на перката и служат за подпиране на рибата, а също и за търсене на храна върху кално дъно. Муцуната завършва с две малки издутини, които имат шипове по края си. Зад главата над гръдните перки има по един шип. Гърбът и страните са червени или червено-кафяви, коремът е бял, гръдните перки са пурпурночервени по външната страна, а отвътре са сини с кръгло черно петно.
Черноморски риби

Линхус

Лихнусът е вид Проходна риба от семейство попчеви срещаща се в Черно и Азовско море. На дължина достига до 35–40 см, а на тегло до 600 грама. Живее до 8 години. Отличава се от другите попчета по сравнително големия му размер и леко сплесканата отгоре глава с големи бузи. Лихнусът предпочита пясъчно-каменистото дъно, но в близост до мидените полета. В реките навлиза много рядко. Основно се храни с мидиохлюви и дребни ракообразни, но размерът на устата му е достатъчен и за дребни рибки – атерини, хамсии, попчета, барбуни.
Черноморски риби

Лефер

Има странично сплескано тяло. Опашката е широка и се разделя на две симетрични части. Най-големият уловен екземпляр е с тегло 14,4 кг и е хванат в Северна КаролинаСАЩ.
Черноморски риби